O mnie

Mirosław Ruszała. Od urodzenia Rzeszowianin. Ekolog (biolog środowiskowy), absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – dyplom w Zakładzie Modelowania Matematycznego u prof. Adama Łomnickiego. Ojciec niezwykle udanej trójki dzieci: Basi, Michała i Joasi. Szczęśliwy mąż …i dziadek Hubiego. Czynny instruktor harcerski – harcmistrz. W 1982 założyciel 9RwDH, a w 1996 Harcerskiego Klubu Ekologicznego HKE21, któremu przewodniczy. Założyciel Stowarzyszenia „EKOSKOP” (2006). Przez 3 kadencje Przewodniczący Związku Międzygminnego „WISŁOK”. Autor programów edukacji ekologicznej „Wyprawy w poszukiwaniu Ekolandii”, „Łowcy baterii”, „Przybysz z planety WEEE”, „ABECADŁO ŚMIECIADŁO” (pierwszy w Europie elementarz odpadowy do nauki liter i segregacji odpadów). Miłośnik dzikiej przyrody, podróży, turystyki górskiej i kajakowej. Lubi fotografię, pisze wiersze, maluje, rzeźbi. Patriota, liberał i demokrata. Nie akceptuje prymitywnych polityków oraz głupoty i braku kultury.